Spływ Papieski Śladami Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin

W dniach 3-5 lipca odbył się Spływ Papieski Śladami Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin. Organizatorami spływu byli: Parafia Bożego Ciała w Tucholi przy wsparciu Senatora RP Andrzeja Kobiaka.

To już 16. edycja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy spotkali się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Zielony Wiatr” w Brdzie 5 k/Nadolnej Karczmy. Spływ wystartował w sobotę na szlaku Brdy na odcinku od Mylofu do Brdy w niedzielę uczestnicy przepłynęli trasę od Brdy do Gołąbka.

Nie tylko spływ, ale i uczta dla ducha. W ramach wydarzenia odbyła się polowa Msza święta oraz koncert Jacka Wójcickiego. Na Mszy świętej byli uczestnicy spływu oraz mieszkańcy z okolicy.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Marszałka Województwa-Kujawsko Pomorskiego i dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

W gronie uczestników wydarzenia znaleźli się także, m.in. Tadeusz Zwiefka Poseł, Marek Michalak były Rzecznik Praw Dziecka, Halina Janowska-Giłka Prezes Stowarzyszenia Via Natura i Kawaler Orderu Uśmiechu, ksiądz Ireneusz Kalf proboszcz Parafii Bożego Ciała w Tucholi, Zbigniew Ostrowski Wicemarszałek Województwa, Anna Teresa Nehrebecka-Byczewska polska aktorka teatralna i filmowa, radna Rady m.st. Warszawy, oraz wielu innych.
26 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Adres

Pensjonat Zielony Wiatr
Brda 5
89-642 Rytel
gmina Czersk
powiat chojnicki

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Kontakt

telefon: +48 784 656 216
               +48 784 334 752

e-mail: BrdaZielonyWiatr@gmail.com

© 2020 by Zielony Wiatr Brda